Tradiční obchodníci se shodli na novém vedení i společných tématech

PRAHA – Asociace českého tradičního obchodu zvolila na valné hromadě nové představenstvo a po třech letech tak vstoupila do dalšího období své činnosti. Shodla se rovněž na klíčových tématech, která by měla určovat směr dalšího konání.

Členové asociace, kterými jsou významné české maloobchodní sítě, aliance a družstva i čeští výrobci potravin, budou v následujícím období usilovat o důslednou kontrolu a vymahatelnost elektronické evidence tržeb tak, aby skutečně plnila svůj původní záměr. „V každodenní praxi se přesvědčujeme, že ti podnikatelé, u nichž v minulosti nebylo běžné účtenky vydávat, tržby neevidují a je naprosto běžný dotaz, jestli účtenku s EET chcete, nebo nechcete. Důslednost kontrol včetně postihů nepoctivých obchodníků je velkým úkolem státní správy,“ komentoval situaci předseda AČTO Zdeněk Juračka, který je rovněž odhodlán dokončit jednání o náhradě nákladů za EET, jak plyne z koaliční smlouvy.

K dalším prioritám asociace pak patří posílení spolupráce s Potravinářskou komorou, náprava ve věci polovičatého zákona o omezení prodejní doby o svátcích, obchodní obslužnost venkova, řešení problematiky podnákupních cen či podpora českých a regionálních výrobců potravin. Valná hromada se rovněž shodla na vystoupení AČTO se Svazu obchodu a cestovního ruchu.

Nové představenstvo AČTO bylo zvoleno v tomto složení:

Předseda

Ing. Zdeněk Juračka

Místopředseda

Ing. et Ing. Miloš Škrdlík, MSc. za MBA Maloobchodní síť BRNĚNKA, spol. s r.o.

Členové

  • Ing. Petr Morava za ČEPOS – Česká potravinářská obchodní, a.s.
  • Roman Mazák za Družstvo CBA CZ
  • Jiří Štorch za Družstvo ESO MARKET
  • Ing. Radek Horák za ENAPO obchodní, a.s.
  • Ing. Pavel Březina za Svaz českých a moravských spotřebních družstev