S-Market získal prvenství v okrese

HORNÍ LIDEČ: Maloobchodní prodejna získala certifikát kvality AČTO, jako první v okrese Vsetín

AČTO (Asociace českého tradičního trhu) obhajuje a podporuje výrobu a prodej českých potravin, kterým se tradiční obchodníci odlišují od zahraničních řetězců. V současnosti AČTO reprezentuje na 7.000 prodejen s cca 30.000 zaměstnanci, čímž představuje zhruba 25% podíl na trhu s potravinami. Členy AČTO jsou významné české maloobchodní sítě a aliance, jako např. Jednota (COOP), Pramen CZ, CBA, Enapo, aj..

Vybraným prodejnám pak asociace uděluje certifikát kvality. „Podnik, který chce certifikát získat, musí splnit řadu kritérií: sídlo a místo podnikání musí mít na území České republiky, členové statutárního orgánu musí mít české občanství a také základní kapitál musí být českého původu. Společnost musí být bez dluhů a dvě třetiny nabízeného zboží musí mít český původ. Důležitá je také skutečnost, že o udělení certifikátu rozhoduje nezávislá komise při anonymní, předem neohlášené návštěvě na dané prodejně," uvedl předseda asociace Zdeněk Juračka.

Při hodnocení prodejny je však dále důležité například i to, jak vypadá zvenku, zevnitř, jak kvalitní a ochotný má personál, jak dobře prezentuje své zboží a jak příjemně se v něm lidem nakupuje. Společnost, která hodnocením neprojde, získá alespoň audit a zprávu, která definuje silné a slabé stránky každé prodejny.

První prodejnou v okrese Vsetín, která daný certifikát získala je S-Market z Horní Lidče. „Považuji to za jisté zadostiučinění a ocenění dlouhodobého přístupu. Vždy bylo mojí snahou nabídnout kvalitní služby a podporovat v prvé řadě náš region. Jsme tuzemský obchod, který zaměstnává místní pracovníky a platí daně v České republice," zhodnotil získání certifikátu majitel Jan Slovák. „Poděkování patří personálu a především našim zákazníkům, díky jejichž přízni můžeme obchod stále rozvíjet," dodal Slovák.

Článek z 1. 2. 2018 převzat z www.regionvalassko.cz.