Prodejna Coop 24/7 ve Strakonicích získala zlato v soutěži VISA Czech Top Shop 2022

Je to inovativní prodejna, která po běžných otevíracích hodinách přechází do samoobslužného režimu. Zážitek, který si zákazníci z Coop Strakonice odnášejí, teď získal ocenění. Pyšní se zlatem za květen v soutěži Visa Czech Top Shop 2022. Prodejna Coop 24/7 Strakonice cenu obdržela zejména za svůj unikátní hybridní koncept. V běžné pracovní době v ní pracují „ženy za pultem“. Po páté hodině odpolední se však promění v plně automatizované místo prodeje bez přítomnosti personálu.

Vstup do prodejny probíhá díky QR kódu v mobilním telefonu v aplikaci Contio. Ta je napojena na bankovní identitu zákazníka. Prodejna zabodovala i v ostatních osmi kritériích. Pomohlo jí i to, že před nedávnem prošla zdařilým remodelingem.

„Skupina Coop si váží ocenění pro první automatickou prodejnu svého druhu v Evropě. Jedná se o unikátní koncept. Ukazuje, že i tradiční obchodník s tradicí 175 let může být nositel inovací, které přináší zákazníkům komfort v rozšířené otevírací době při zachování kvalitní obchodní sítě,“ uvádí Lukáš Němčík, head of marketing & development Skupiny Coop.

Zákazníky po vstupu do prodejny zaujme označení sekcí pomocí piktogramů, LCD reklamní obrazovka a vystavení běžných i lokálních produktů, například chodských koláčů. Prodejna disponuje také velmi pěknou samoobslužnou pokladnou.

S technickými řešeními ve Strakonicích přišla společnost Knowinstore v čele s executive directorem Pavlem Kozlerem: „Jsme rádi, že naše realizace získala ocenění v takto prestižní soutěži. Dává nám to zpětnou vazbu a utvrzuje nás to, že naše cesta digitalizace retailu je tou správnou.“

Generální manažer Visa pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Marcel Gajdoš nešetří chválou: „Pevně věřím, že tento typ prodejny uvidíme i na dalších místech. Držím palce Skupině Coop, aby s tímto konceptem nadále byli tak úspěšní.“

Předseda představenstva Jednoty, spotřebního družstva ve Volyni, Roman Slamka, který prodejnu vlastní a provozuje, k ocenění říká. „Moc děkuji Visa Czech Top Shop za toto krásné ocenění. Jednota Volyně si toho velmi váží. Je to důkaz, že naši práci děláme dobře a náš je směr správný.“

Moris design je významným partnerem soutěže a zároveň garantem kritéria Koncept. „Velmi chválíme tuto bezobslužnou prodejnu, protože přináší klientům nový komfort. Zákazník může přijít v kteroukoliv denní či noční dobu a nakoupit si,“ říká Petr Hauner ze společnosti Moris design.

Své vyjádření připojuje Petr Kašpar, firemní bankéř Jednoty, s. d. ve Volyni z ČSOB: „Mám radost, že si tento inovativní koncept již našel své zákazníky a věřím, že se bude i nadále rozšiřovat.“ Prodejnu nominoval Jan Hrdina, tajemník Asociace českého tradičního obchodu.