Prodejna čokolády Steiner a Kovarik získala ocenění Visa Czech Top Shop za dobrou zákaznickou zkušenost

Čokoládovna Steiner a Kovarik získala za svou nejnovější prodejnu ve Slovanském domě v Praze ocenění Visa Czech Top Shop. To každý měsíc náleží kamenné prodejně, která vyniká v poskytování zákaznické zkušenosti.

Design prodejny si vzala na starost zakladatelka a spolumajitelka čokoládového podnikání Silvie Steinerová: „Nejzásadnější je pro nás vždy to, aby se u nás zákazníci cítili dobře. Nabízíme jim to nejlepší, co jim z čokolády nabídnout můžeme. Doufáme pak, že se k nám rádi vrátí.“ Obchody čokoládovny přitom neslouží pouze jako výkladní skříň výrobků. Je to také místo pro setkávání. Majitelé zde pravidelně hostí nejrůznější akce od charitativních aukcí po křty a mnoho dalších.

Historie čokoládovny se píše od roku 2005. Tehdy Silvie Steinerová znovuobnovila značku Nachfolger. V roce 2011 se potkala s Petrem Kovaříkem a životní partneři se rozhodli spojit své síly. Výsledkem je fungující rodinné podnikání. „Nějakou dobu jsme hledali tu takzvanou díru na trhu. Nakonec jsme ji našli v kvalitní čokoládě v obalech s motivy Prahy,“ popisuje Silvie Steinerová počátky firmy.

Motivy Prahy na čokoládách zůstaly dodnes. „Máme ale další srdcovku, kterou můžete v našich obchodech najít a kterou si také vyrábíme. A to je ta nejkvalitnější čokoláda vlastní receptury z bobů, které si sami dovážíme,“ pokračuje podnikatelka.

Prodejna až v Ománu

Prodejen od té doby otevřeli celou řadu. Několik v Praze, v Karlových Varech, na pražském letišti a na čas dokonce až v dalekém Ománu. Všechny spojuje jednoduchost designu, přehlednost prezentovaných produktů i ochotný personál. Zákazník může vše ochutnat a dozvědět se informace ze světa čokolády.

„Kvalitní čokoláda obsahuje mnoho benefitních látek – antioxidanty, antivirotika, vitaminy, minerály a mnoho dalšího včetně například známého hormonu lásky,“ vyjmenovává Petr Kovařík a pokračuje: „Dalším známým mýtem je, že bílá čokoláda, není čokoláda. Tak to ale není. Bílá čokoláda je vyráběna z kakaového másla, oproti tomu běžná mléčná čokoláda ze supermarketů je vyráběna pouze z kakaového prášku, který je levnější. Bílá čokoláda je v tomto případě lepší volbou.“

Ocenit unikátní zákaznickou zkušenost

Prodejna Steiner a Kovarik v ulici Na Příkopě se zařadila po bok zbývajících 11 finalistů letošního ročníku ocenění Visa Czech Top Shop. Jeden z nich se začátkem příštího roku stane absolutním vítězem.

„Soutěž si klade za cíl ocenit unikátní zákaznickou zkušenost v kamenných obchodech po celém Česku a motivovat tak obchodníky k neustálému zlepšování svých služeb. Během hodnocení klademe důraz na takové prvky, jako jsou exteriérová a interiérová designová řešení, navigace v prostoru, využití digitálních prvků, přístup personálu a samozřejmě také podpora moderních způsobů placení,“ vysvětluje za titulárního partnera soutěže Josef Kunčar ze společnosti Visa.

Mezi dosud oceněné prodejny pro rok 2022 patří dm v Obchodním centru Černý Most, GrillCentrum Weber Harfa, JIP Bořanovice, Ski a Bike centrum Radotín, Coop Strakonice, Démos Trade Liberec, Kostka Kolobka Hanušovice, JK Jitka Kudláčková, iWant Brno a Steiner a Kovarik.

Hodnotí se osm kategorií

Ocenění Visa Czech Top Shop se od loňska uděluje ve spolupráci se společností Visa kamenným prodejnám po celém Česku. Vítěze vybírá každý měsíc na základě bodového hodnocení provozoven prodeje a služeb nezávislá komise inspektorů.

Ta každý měsíc navštíví nominovanou skupinu provozoven a hodnotí zákaznickou zkušenost v osmi kategoriích: exteriér a interiér provozovny, design provozovny, orientace v provozovně, případně v oddělení či regálu, prezentace služeb, POP komunikace včetně probíhajících akcí, Cashless Friendly – podpora moderních způsobů placení, Digital Signage – využití digitálních technologií a personál (vhodný počet, ochota, aktivita a odbornost). Ve velikém finále pak odborná porota z výběru dvanácti nejlepších prodejen za daný ročník zvolí absolutního vítěze.

zdroj: www.zboziaprodej.cz