Pavel Březina zvolen do čela největší tuzemské maloobchodní sítě prodejen potravin

Celostátní volební konference spotřebních družstev do svého čela zvolila Ing. Pavla Březinu na pozici předsedy představenstva Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) a Ing. Ladislava Kraváka MBA na pozici místopředsedy představenstva. COOP provozuje přes 2 500 prodejen po celé České republice s tradicí přes 172 let.

Pavel Březina působí ve spotřebních družstvech již řadu let. V minulosti měl na starosti správu řetězců na nákupní centrále COOP Centrum a stál v čele Jednoty Rakovník. Poslední roky působí v rámci Hospodářské komory České republiky, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Družstevní asociace, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů nebo Asociace českého tradičního obchodu. Kromě toho spolupracuje na aktivitách evropské družstevní organizace EuroCOOP.

Spotřební družstva jsou nejdéle trvale působící organizací zajišťující prodej potravin na našem území i v dalších státech Evropy. Nově zvolený předseda P. Březina se zaměřuje ve své práci především na propagaci družstevního typu podnikání, který je nejrozšířenější v rámci EU a spotřební družstva v Evropě jsou obratově silnější než konkurenční nadnárodní korporace.

Nově zvolené představenstvo v čele s P. Březinou se bude nyní soustředit na další rozvoj prodejen Skupiny COOP jak v oblasti inovací a nových technologií, tak i rozvoje regionální spolupráce s tradičními a lokálními dodavateli a výrobci ve snaze o modernizaci sítě a udržení maloobchodních prodejen i ve venkovském prostoru. Důležitá bude spolupráce s jednotlivými ministerstvy při řešení aktuálních otázek maloobchodu, a především pak situace obchodní obslužnosti venkova.