Obchodní Družstvo CBA otevírá první prodejnu s průmyslovým zbožím

Šumperk, 24. května 2018 - Družstvo CBA zařazuje nově do své obchodní sítě také prodejnu s průmyslovým zbožím. Činí tak díky spolupráci se slovenskou franšízovou sítí hobby marketů Kinekus, která tímto vstupuje i na český trh. Provoz prodejny v Šumperku byl zahájen 24. května. Družstvo CBA je díky tomu jedinou českou maloobchodní sítí, která kromě klasických obchodů s potravinami a drogerií disponuje i vlastní prodejnou s průmyslovým zbožím.

Družstvo CBA se stalo hlavním franšízorem slovenské sítě Kinekus na českém trhu. Nyní tak do své sítě jako jediný subjekt v Česku zařazuje i prodejnu se zbožím pro dům a zahradu. Dvoupatrová prodejna disponuje plochou 1500 m2, ve svém sortimentu bude mít v základu 10 000 položek. Postupně by se však tento počet měl rozšiřovat. „Budeme zde nabízet i některé potraviny a drogerii. Díky vzájemnému softwarovému propojení bude mít průmyslová prodejna přístup k veškerému zboží z prodejen potravin CBA,“ řekl předseda Družstva CBA Roman Mazák.

Propojení prodejen potravin a průmyslového zboží by však mělo být oboustranné. „Část sortimentu z průmyslové prodejny bychom chtěli v brzké době prodávat a distribuovat v našich obchodech. Zákazníci zároveň budou mít možnost si v prodejně potravin objednat konkrétní zboží z průmyslové prodejny, které my na toto místo následně dopravíme. Menším obchodům na vesnicích by to mělo pomoci k lepším ekonomickým výsledkům,“ řekl Mazák.

Družstvo CBA tak díky celorepublikové působnosti může z prodejny v Šumperku distribuovat průmyslové zboží prakticky kamkoliv. Osobní objednávání na prodejně by pak brzy měl nahradit elektronický systém. „Na podzim plánujeme spuštění e-shopu s průmyslovým zbožím, který by měl zákazníkům přinést větší komfort. Pokud tedy budou chtít například sekačku, v e-shopu si ji objednají a následně vyzvednou na nejbližší prodejně CBA,“ přiblížil Mazák.

Do sítě Družstva CBA patří celkem 968 prodejen, Mazák přitom nevylučuje další růst. „Pokud bude průmyslová prodejna úspěšná, rádi bychom její areál rozšířili i o velkou prodejnu potravin. Kinekus je jedna z největších franšízových sítí na Slovensku, kde má více než desítku velkých průmyslových prodejen. Po současném vstupu na český trh chce i zde dále expandovat,“ uzavřel předseda Družstva CBA.