Nový předseda SČMSD

Dne 1. prosince 2015 proběhly plánované volby nového předsedy Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP). Do čela byl nově zvolen Ing. Pavel Březina, který tak střídá dlouholetého předsedu Ing. Zdeňka Juračku, jenž rovněž působí coby představitel Asociace českého tradičního obchodu a i nadále zůstává podporovatelem tuzemských maloobchodníků.

Ing. Pavel Březina (*1980) je předsedou spotřebního družstva v Rakovníku a řadu let působil také v rámci nákupní centrály COOP Centrum. „Hodlám se ve své činnosti soustředit na propagaci spotřebních družstev coby významného tuzemského prodejce potravin, provozujících největší síť prodejen v České republice. Chci posílit pozici značky COOP na trhu, stejně jako tomu je jinde v Evropě, kde jsou rovněž spotřební družstva vlastněna obyvateli daných států a navíc podporována i vládami jednotlivých zemí. Spotřební družstva zajišťují dostupnost služeb v regionech po celé republice a jsou ochotna provozovat prodejny i v lokalitách, které nejsou pro zahraniční řetězce zajímavé,“ říká Ing. Březina.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 48 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.900 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350.000 m2 a zaměstnávají na 14.000 lidí. V roce 2014 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě přes 27 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 150 000. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 10 středních odborných škol, manažerský institut, nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar. Oblíbený je rovněž mobilní virtuální operátor COOP Mobil.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku