Nezávislé prodejny bodují navzdory koronakrizi

Praha, 7. 10. 2020 – Počet držitelů značky TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO se opět rozrostl o čtyři prodejny, které v náročném hodnocení uspěly i přes zvýšený tlak během jarní koronakrize. Certifikace českých nezávislých prodejen také nově získala podporu Rady kvality ČR.

Značku TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO aktuálně drží již 128 prodejen po celé republice. Nově se mezi oceněné dostaly další prodejny spotřebního družstva Jednota Tábor a obchodního družstva Tempo v Opavě. Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) certifikuje české nezávislé prodejny od roku 2017 a projekt, který považuje za jeden z prostředků k podpoře českých obchodníků a s nimi i lokálních výrobců a producentů potravin, nadále rozvíjí. Tyto snahy nyní ocenila i Rada kvality ČR, která se rozhodla projekt certifikace AČTO podporovat.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu i Rada kvality ČR, kterou reprezentuji, nabízí pomocnou ruku při podpoře obchodníků. Chceme se ještě více zaměřit na oceňování kvality maloobchodního prodeje. Na začátku tohoto roku jsem se stala předsedkyní Rady kvality a ihned jsem se zaměřila mj. i na nastavení nových pravidel pro čerpání rozpočtu a proto jsme se také nyní mohli stát oficiálními partnery certifikace prodejen, kterou zajišťuje AČTO. Ráda bych také poděkovala všem obchodníkům, jak dobře ustáli těžkou situaci způsobenou koronavirem a prokázali, že zvláště na venkově patří malé obchody mezi klíčové služby pro občany, často bývají i centrem společenského dění, “ říká Silvana Jirotková, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu.

„Během jarní koronakrize odvedli naši obchodníci skvělý kus práce a za to jim patří velké poděkování. Fakt, že někteří z nich navíc dokázali uspět v náročném hodnocení a získat značku certifikace, jen potvrzuje kvality českého tradičního obchodu a jeho přidanou hodnotu. Na koho jiného by se lidé měli během krize spolehnout, když ne na svého místního obchodníka,“ hodnotí Pavel Březina, předseda AČTO

Značka TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO usnadňuje zákazníkům orientaci na českém trhu. Ukazuje, která česká nezávislá prodejna poskytuje kvalitní služby, sortiment, profesionální personál a české, regionální a lokální potraviny. Zákazníci tak mají v certifikovaných prodejnách jistotu, že nakoupí dobře, kvalitně a „po česku“. Obchodníkům naopak dává zpětnou vazbu, nabízí jim konkurenční výhodu a možnost vyzvednout vlastní úsilí. Kompletní přehled certifikovaných prodejen naleznete na www.acto.cz/certifikace .

SEZNAM OCENĚNÝCH PRODEJEN

Tempo, obchodní družstvo

SUPERMARKET TERNO, Krnovská 566/1, 747 07 Opava - Jaktař

Jednota, obchodní družstvo TÁBOR

COOP TUTY č. 201, Náměstí Přátelství 2800, 390 05 Tábor

COOP TIP č. 214, Malšice 313, 391 75 Malšice

COOP TIP č. 250, Světlogorská 2767, 390 05 Tábor