Nestor českého maloobchodu Zdeněk Juračka převzal ocenění za celoživotní práci

Za významný čin, zásluhy nebo celoživotní práci se udělují tradiční medaile ministra průmyslu a obchodu. Čtrnácti osobnostem napříč sektory je udělil ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček. Slavnostní akce se uskutečnila ve vstupním foyer hlavní budovy Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze Na Františku. Mezi oceněnými je i čestný předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) Zdeněk Juračka.

Uvedená ocenění letos ve dvou případech souvisela s významným činem, devětkrát byla udělena za zásluhy. A tři osobnosti tuzemského průmyslu a obchodu obdržely medaili za celoživotní práci. Kromě již zmíněného Zdeňka Juračky byli oceněni také Mojmír Čapka, generální ředitel společnosti Brisk Tábor, a Jaroslav Seifrt, bývalý ředitel firmy Crystal Bohemia. K dalším oceněným patří například Zbyněk Kozel, generální ředitel společnosti Eko-Kom, kterému ministr Havlíček předal medaili za zásluhy v oblasti cirkulární ekonomiky.Zdeněk Juračka téměř čtyřicet let pracoval ve spotřebním družstevnictví (nyní Coop), a to na různých pozicích. Od roku 2004 byl po dobu 12 let předsedou Svazu českých a moravských spotřebních družstev. V letech 2003–2007 zastával funkci viceprezidenta a následně pak až do roku 2014 prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Od roku 2014 byl předsedou Asociace českého tradičního obchodu. Ve funkci jej v lednu 2020 vystřídal Pavel Březina a od té doby je Zdeněk Juračka čestným předsedou AČTO.

Zdeněk Juračka téměř čtyřicet let pracoval ve spotřebním družstevnictví (nyní Coop), a to na různých pozicích. Od roku 2004 byl po dobu 12 let předsedou Svazu českých a moravských spotřebních družstev. V letech 2003–2007 zastával funkci viceprezidenta a následně pak až do roku 2014 prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Od roku 2014 byl předsedou Asociace českého tradičního obchodu. Ve funkci jej v lednu 2020 vystřídal Pavel Březina a od té doby je Zdeněk Juračka čestným předsedou AČTO.