Miloslav Hlavsa získal zlatou Merkurovu medaili za mimořádnou aktivní podporu podnikání

Ředitel Konzumu, obchodního družstva Ústí nad Orlicí, Miloslav Hlavsa, byl osobně oceněn za svoji činnost prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým udělením zlaté Merkurovy medaile. Důvodem pro udělení tohoto ocenění byl výrazný rozvoj aktivit dlouhodobě pomáhajících zkvalitňovat život v regionu, kde družstvo Konzum podniká.

Během působení Miloslava Hlavsy v družstvu Konzum, došlo k řadě inovací a výraznému rozvoji družstva. Dnes Konzum kromě sítě prodejen s potravinami provozuje i hobby markety, veřejné samoobslužné čerpací stanice, e-shop, automatickou prodejnu s provozem 24/7, kavárny či minihotel.

Družstvo Konzum se pod vedením Miloslava Hlavsy také výrazně angažuje v podpoře regionálních výrobců a zemědělců a obchody družstva nabízejí nejvyšší podíl regionálních potravin a výrobků. Mottem podnikání družstva je udržitelnost, díky čemuž Konzum zvítězil v roce 2019 v kategorii Mastercard Obchodník roku – Udržitelný obchodník. Miloslav Hlavsa je dále členem představenstva Svazu českých a moravských spotřebních družstev a členem představenstva nákupní centrály COOP Centrum družstvo Praha

Obchod není jen prostor pro generování zisku, ale je také významným přispěvatelem ke kvalitnímu životu komunity. Přiměřený zisk je třeba, protože umožňuje právě rozvoj dalších prospěšných aktivit. Jednoduše řečeno: věci do sebe musí zapadat a hlavně dávat smysl,“ říká Miloslav Hlavsa ke svému působení.

Merkurovu medaili uděluje Hospodářská komora od roku 2013. Toto ocenění má formu čestné medaile s jménem římského boha obchodu Merkura, který se stal symbolem pro komorové hnutí. Na cenu byl Miloslav Hlavsa nominován Asociací českého tradičního obchodu (AČTO).