K soutěži „VISA Czech Top Shop 2022“ se připojuje AČTO

V rámci soutěže VISA Czech Top Shop 2022, která vstupuje do svého třetího ročníku, byl do finálové poroty jmenován nový člen Jan Hrdina, tajemník Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Hodnotící komise se rozrostla na 21 členů z řad manažerů, respektovaných specialistů a dalších marketingových osobností. Soutěž je analogií celosvětově proslulých Michelinských hvězd, ve které se však nehodnotí restaurace, ale off trade kamenné prodejny.

"Vážím si každé snahy, která motivuje k udržení kvality, ať již v obchodě nebo službách. Dlouhodobě se o to snažíme i v rámci naší Asociace a proto také oceňuji projekt VISA Czech Top Shop. Český nezávislý trh má co nabídnout, věřím tedy, že se to projeví i v budoucích hodnoceních," říká Jan Hrdina.

Soutěž funguje dvoukolově. V prvním kole vyškolení inspektoři každý měsíc inkognito navštíví vytipované prodejny, které do soutěže nominuje organizační tým, porotci nebo partneři soutěže. Vítěz z každého měsíce postoupí na konci roku do druhého kola hodnocení, kterým je posouzení ze strany finálové poroty. Do samotné soutěže se muže přihlásit jakákoliv maloobchodní prodejna. Vítězem roku 2021 byla prodejna Super ZOO na Zličíně, druhé místo obsadil obchod Albert v Jesenici u Prahy a bronzová příčka patří Bikero v BB Centru v Praze. Účast zástupce AČTO v hodnotící komisi je významným impulsem k otevření se soutěže menším a méně známým a přesto zajímavým obchodům v regionech po celé České republice.

"Jsem velmi rad, že ala Michelinské hodnocení zákaznického zážitku VISA Czech Top Shop 2022 získává v AČTO dalšího silného aliančního partnera. Protože zajímavé koncepty prodejen vznikají nejen ve velkých mezinárodních firmách. To ostatně dokazuje také vítěz v naší soutěži v kategorii „Česko platí kartou“ za rok 2021, kterým je úžasná cukrárna "něco SLADKÉHO" Báry Balgové na náměstí ve Valticích," dodává Jiří Beran, manažer soutěže pro Čechy a Slovensko z portálu www.mistoprodeje.cz.

V polovině března proběhlo předání nominačního dekretu novému porotci, který se již zapojil do aktuálního hodnocení prodejen za tento měsíc.

Více o soutěži: https://www.mistoprodeje.cz/o-soutezi-czech-top-shop/