Díky ohlasu zákazníků Skupina COOP rozšiřuje síť 24h výdejních boxů

Nový eshop s potravinami E-COOP rozšiřuje pilotní projekt automatických boxů do regionů, které přinesou vyšší komfort a bezpečí zákazníkům. Pro velký ohlas na straně zákazníků tak budou boxy instalované i ve městech v Západních a Východních Čechách, Vysočině a Jižní Moravě. Ty pak doplní již fungující boxy například v Sezimově Ústí, nebo Uherském Ostrohu.

„Čtyřiadvaceti hodinové automatické boxy jsou novinkou v České republice a COOP tak jako první nabízí zákazníkům možnost nákupu potravin online a poté bezpečné vyzvednutí. Podobná zařízení se již delší čas používají pro nepotravinové zásilky, novinkou je ovšem využití pro potraviny a doplnění chlazení“ říká Lukáš Němčík za Skupinu COOP. Zboží v boxech je možné vyzvednout po načtení kódu z objednávky a otevření příslušných dvířek. Jednotlivé přihrádky jsou dostatečně velké i na větší nákupy a do budoucna se plánuje i možnost vyzvedávání nepotravinového zboží. COOP na konci léta spustil zcela první takový box v České republice v Sezimově Ústí.

Unikátní výrobek se podařilo Svazu českých a moravských spotřebních družstev (COOP) vytvořit v partnerství s českou firmou 3iD z Vyškova, coby podpora tuzemských producentů. Na marketingové podpoře se pak podílí společnost Mastercard.

Online prodej potravin E-COOP umožňuje nakoupit široký sortiment potravin a vyzvednout si je v jejich nejbližší prodejně. Na začátku provozu je služba k dispozici na cca 500 tuzemských prodejnách ze sítě COOP zejména z jižní a východní Moravy, Vysočiny, středních, jižních, východních a západních Čech. Cílem je podpořit prodejny v regionech pomocí rozšíření sortimentu a tím nabídnout vyšší komfort místním zákazníkům, kteří tak najdou své oblíbené zboží na blízké prodejně a nemusí za nákupy cestovat.